Новини

На Черкащині підбили підсумки оздоровчої кампанії

        На засіданні координаційної ради облдержадміністрації з оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей, учнівської молоді, яке відбулось 07.11.2019 року, підсумували дитячу оздоровчу кампанію на Черкащині.

        У нараді взяли участь фахівці структурних підрозділів облдержадміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, інших територіальних органів центральних органів виконавчої влади, представники міськвиконкомів, районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, які курують питання дитячого оздоровлення в регіонах, керівники оздоровчих закладів.

         Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Володимир Папач поінформував присутніх про результати заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку у 2019 році, проблемні питання щодо їх санітарно-протиепідемічного забезпечення та окреслив основні завдання щодо підготовки закладів до безпечного проведення оздоровлення і відпочинку дітей у 2020 році.

 

         З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, пов’язаних із роботою дитячих оздоровчих закладів у 2019 році, вирішення інших пріоритетних завдань, спрямованих на зміцнення здоров’я дітей, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Черкаській області було проведено необхідну роботу.

       Зокрема, наказом Головного управління  Держпродспоживслужби «Про заходи щодо санітарно - протиепідемічного забезпечення оздоровлення і відпочинку дітей у 2019 році» від 02.04.2019 №585-ОД, було визначено конкретні заходи Держпродспоживслужби щодо забезпечення дієвого державного санітарно-епідеміологічного нагляду. З фахівцями територіальних управлінь, структурних підрозділів обласної, районних державних адміністрацій, органами місцевого самоврядування, працівниками оздоровчих закладів проведено відповідні семінари, навчання.

      Фахівці Держпродспоживслужби взяли участь більш як у 800 комісійних перевірках закладів оздоровлення та відпочинку. Порушення санітарного законодавства, законодавства у сфері безпечності харчових продуктів були виявлені у кожному третьому закладі. Серед головних:

- неналежний санітарно-технічний стан харчоблоків, житлових приміщень;

-недостатнє забезпечення технологічним, холодильним обладнанням, розроблювальним інвентарем;

- порушення умов зберігання харчових продуктів, технології приготування їжі;

- недотримання санітарно-протиепідемічного режиму;

- порушення термінів проходження профілактичних медичних оглядів персоналом та ін.

     За результатами проведених Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби України досліджень не відповідали гігієнічним вимогам 14,8% проб питної води за мікробіологічними показниками, 11,6% за санітарно-хімічними показниками, 12 % проб готових страв за мікробіологічними показниками, питома вага позитивних гігієнічних змивів на умовно патогенну мікрофлору з обладнання, інвентарю, рук та санітарного одягу кухарів склала – 1,5%.

  За наслідками перевірок на адресу керівників (власників) закладів, органів влади було направлено понад 150 приписів, пропозицій щодо усунення порушень санітарного законодавства, на керівників оздоровчих закладів накладено 3 штрафи, за пропозиціями Держпродспоживслужби відсторонялись від роботи для проходження профілактичних медичних оглядів 60 працівників оздоровчих закладів. Через відсутність належних умов для дотримання санітарного законодавства, Держпродспоживслужбою області не було погоджено роботу 7 закладів оздоровлення та відпочинку.

 У зв’язку із порушенням суб’єктом господарювання ПрАТ «ДОЦ «Сосонка» вимог санітарного законодавства, не виконанням пропозицій Держпродспоживслужби, відкриття  без отримання акту готовності до роботи ГУ Держпродспоживслужби   справу про тимчасове припинення експлуатації закладу було передано до адміністративного суду. Від 17 вересня 2019 року прийнято рішення щодо тимчасової заборони (зупинення) господарської діяльності до усунення наявних порушень санітарних норм і правил.

 Літнє оздоровлення дітей у Черкаській області у 2019 році пройшло без суттєвих ускладнень санітарно-епідемічної ситуації.

 Увагу учасників наради, керівників оздоровчих закладів було зосереджено на необхідності здійснення першочергових заходів для забезпечення в оздоровчих закладах необхідних умов для дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, передбачивши в бюджетах на наступний рік необхідні кошти для організації збалансованого, безпечного харчування, повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей у 2020 році.