Новини

Як здійснюватиметься з 18 травня держрегулювання цін під час карантину

 

 

Уряд із 18 травня запроваджує на період дії карантину державне регулювання цін на товари, які мають соціальне значення, та на товари протиепідемічного призначення.

Що потрібно знати про декларування цін:

1. Постанова діє до закінчення карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

2. Станом на 18.05.2020 не потрібно декларувати ціну. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктом господарювання у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується, порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності Постановою.

3. Декларуванню підлягають ціни, що підвищуються на 5 відсотків і більше.

4. Відповідно до вимог Постанови початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення, а саме:

у разі підвищення цін на 15 відсотків і більше – застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;

у разі підвищення на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, без урахування дня декларування;

у разі підвищення на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 3 днів, без урахування дня декларування.

5. Декларування здійснюється виключно в електронному вигляді. Декларувати зміни може лише керівник або уповноважена особа, яка володіє кваліфікованим електронним підписом посадової особи підприємства із зазначенням коду ЄДРПОУ.

6. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься шляхом подання відомостей до Держпродспоживслужби через її офіційний вебсайт за посиланням (стане активним з 18 травня 2020 року): https://price.consumer.gov.ua

7. З реєстром роздрібних цін можна буде ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням:    https://declaration.consumer.gov.ua

З 18.05.2020 реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення, переліки яких затверджено Постановою, за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

 До суб’єктів господарювання, які допустять зазначене порушення, застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Також громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.