Новини

Ознаки септоріозу соняшнику та боротьба з ним

 

 

Надмірне зволоження повітря і ґрунту наприкінці травня – початку червня сприяло ураженню рослин соняшнику септоріозом, - констатують фітосанітари Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Характерними ознаками септоріозу є світло-жовті плями округлої або неправильної форми між жилками. Плями часто обмежені темною або світлою облямівкою.    

Шкода хвороби визначається в зниженні асиміляційної поверхні рослин в результаті передчасного відмирання листків, що істотно знижує продуктивність рослин і вмісту олії в насінні.

Обмежить поширення хвороби обробіток  фунгіцидами, який бажано провести поки септоріозні плями присутні не більше ніж на третині рослин.  Рекомендується застосовувати  фунгіциди з діючою речовиною: азоксистробін+ дифеноконазол, азоксистробін+ ципроконазол, дифеноконазол+ пропіконазол, трифлоксістробін+ протіоконазол, тіофанат-метил+ тетраконазол та інші, які захистять не тільки від септоріозу, але і від інших хвороб (насамперед – білої гнилі).

Обробітки  пестицидами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

Не менше як за дві доби про час та місце  проведення обробітків наземними агрегатами, за три доби  - авіаційним методом,  необхідно  обов`язково попереджувати   голів  сільських і селищних  рад, населення села та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.